CREARTWORK BLOG

Dijital dünyada neler olup bitiyor? Creartwork neler yapmış? Tüm bunları blogumuzdan takip edebilirsiniz.

instagram stories

INSTAGRAM STORIES vs SNAPCHAT

INSTAGRAM’IN STORIES’İ, SNAPCHAT’İ ZORLAR MI?

“Instagram Stories sayesinde artık çok fazla paylaşım yaptığınızı düşünerek endişelenmenize gerek yok. Bunun yerine, gün boyunca istediğiniz kadar yaratıcı olarak dilediğiniz kadar paylaşım yapabilirsiniz. Yeni yazı ve çizim araçlarıyla hikayenizin yepyeni yollardan hayat bulmasını sağlayabilirsiniz. Fotoğraflar ve videolar 24 saat sonra kaybolur ve profilinizin ızgara görünümünde veya akışta görünmez.

En iyi arkadaşlarınızdan favori popüler hesaplarınıza kadar takip ettiğiniz kişilerin hikayelerini akışınızın üst tarafında bir satır halinde görürsünüz. Görülecek yeni bir şey olduğunda, bu kişilerin profil fotoğraflarının etrafında renkli bir daire belirir.

Hikayesini görmek istediğiniz kişinin profil fotoğrafına dokunmanız yeterli. Hikayelere kolaylıkla kendi istediğiniz hızda bakabilirsiniz: geri veya ileri gitmek için dokunun, başka birinin hikayesine geçmek için parmağınızı kaydırın. Gördüğünüz bir şeye yorum yapmak isterseniz, dokunarak bu kişiye Instagram Direct üzerinden özel mesaj gönderebilirsiniz. Sıradan gönderilerin aksine beğenmeler ve herkese açık yorumlar yoktur.

Hesabınızdaki gizlilik ayarları, hikayeniz için de geçerlidir. Hesabınızı gizli olarak ayarlarsanız, hikayeniz sadece takipçilerinize görünür. Ancak hikayenizi görmesini istemediğiniz takipçileriniz varsa, hikayenizi onlardan da kolayca gizleyebilirsiniz. Kendi hikayenize bakarken, her bir fotoğrafı ve videoyu kimlerin gördüğüne göz atmak için parmağınızı yukarı kaydırın. Bir hikayenin belirli bir kısmını öne çıkarmak için profilinizde de paylaşabilirsiniz.

Instagram şimdiye dek hep hatırlamak isteyeceğiniz anları paylaştığınız bir yer oldu. Şimdi ise hem önemli anlarınızı hem de bunların arasında yaşadıklarınızı paylaşabilirsiniz.”

Kaynak: Instagram

 

 

pokemon-go-indir

Pokémon GO Çılgınlığı!

Pokémon GO Nedir? Türkiye’de Nasıl Oynanır?

Çıkan videoların ardından herkesin dikkatini çeken ve merakla beklenilen Pokémon GO oyunu hakkındaki tüm detayları sizler için paylaşmaya çalışacağız :)

Geçen yılların (özellikle 90’lar ve 2000 başları) dünya genelinde en çok dikkat çeken çizgi filmi olan Pokémon’u bilmeyen yoktur. 1996 yılında başlayan bu çizgi film dünyada çılgınlık yaratmış ve hatta ülkemizde kendini Pikachu sanıp balkondan atlayan çocuğun çıkmasıyla tartışmalara da yol açmıştı. Şimdi ise yapımcısı Nintendo tarafından deyim yerindeyse efsane bir adım atıldı.

2015 Eylül ayında duyurulan Pokémon Go şu anda Avustralya, Yeni Zelanda ve Kuzey Amerika için iOS ve Andoid’de indirmeye hazır. Milyonlarca oyuncunun buluştuğu,  online bir platformu olan Pokémon Go, çizgi filminde gördüğünüz şeyleri sizin yapmanızı sağlıyor.Pokémon Go, akıllı telefonlarla online olarak, “artırılmış gerçeklik” (augmented reality) teknolojisiyle oynanabilen bir mobil oyun. Oyunda amaç gerçek hayatta belirli adreslere giderek orada bulunan pokemon karakterlerini yakalamak üzerine kurulu.Pokémon toplayıp kendi koleksiyonunuzu oluşturmak için sokaklarda dolaşmanız gerekiyor. ToplanılanPokémonlarla, diğer oyuncularla savaş yapılabiliyor.

Pokémon Go Türkiye’de nasıl oynanır?

Pokémon Go nedir, nasıl oynanır? Pokémon Go’nun ABD’de yayınlanmasının ardından, oyun kısa sürede Apple’ın App Store’unda birinci sıraya yerleşti. Şu an için ABD ile birlikte Avustralya ve Yeni Zelanda’da Android ve iOS mağazalarından indirilebilir durumda. Pokémon Go oyunu, ileri tarihlerde bütün dünyaya açılacak ancak kesinleşmiş bir tarih yok. Pokémon Go yapımcısı Nintendo, diğer ülkedeki kullanıcıların biraz daha sabretmelerini istedi. Oyunun yakında Japonya’da da kullanıma sunulması bekleniyor.

Pokémon Go Türkiye’de nasıl indirilir?

Creartwork’ten sizlere yılın sırrı :) iOS ve Android kullanıcıları için ayrı ayrı indirme yollarını size iletiyoruz:

iOS için Pokémon GO İndirme:

Öncelikle telefonunuzun ayarlar kısmından iTunes ve App Store‘a giriş yapın. Mevcut Apple kimliğinize tıklayıp “Çıkış yap” seçeneğini tıklayın. Sonrasında telefonunuzun App Store uygulamasına girin ve herhangi bir uygulamayı aratın. “İndir ve Yükle” dedikten sonra ekranınızda çıkan “Yeni Apple Kimliği Yarat” tıklayın. Yeni bir Apple kimliği oluşturacaksınız. Bu alanda ülkeyi “Australia” seçin ve devam edin. Yeni bir e-mail ve şifre belirledikten sonra, güvenlik soruları adımını geçin ve “Next” tıklayın. Çıkacak olan ekranda ödeme seçeneğinizi “None” olarak belirleyin. Hesabınızı oluşturduktan sonra App Store’a girip “Pokemon GO” uygulamasını aratın ve indirin. Oyun ücretsizdir :) Oyunu indirdikten sonra eski Apple kimliğinizle yeniden giriş yapabilirsiniz. Sorun yaşamayacaksınız…

Android için Pokémon GO İndirme:

Pokémon GO APK dosyasına tıklayarak telefonunuza indirin. Temelde her Android uygulaması veya oyunu APK adlı bir kurulum dosyasına sahip. Bu APK dosyaları Android cihazlara indirilerek ilgili uygulama veya oyun yüklenebiliyor. Fakat APK yükleme işini gerçekleştirmek için öncelikle akıllı telefon veya tabletinizde küçük bir ayar değişikliği yapmanız gerekiyor. Yoksa bir uyarı mesajıyla karşılaşabilirsiniz… İlk olarak Android cihazınızın “Ayarlar” bölümünü açın. “Ayarlar” menüsü açıldıktan sonra menü seçenekleri altından “Güvenlik” başlığını bulun ve üzerine dokunarak Android cihazınızın güvenlik seçenekleri menüsünü açın. Buradaki “Bilinmeyen Kaynaklar” kısmında yer alan “Kapalı” yazan tuşu sağa doğru kaydırarak bilinmeyen kaynaklardan APK dosyası kurulumu yapma seçeneğini aktifleştirin. Yapacağımız bütün işlemler bu kadar. Artık Android cihazlarınıza indireceğiniz APK kurulum dosyalarını yükleyebileceksiniz.

Herkese bol şans dileriz :)